EDYCJA 2020

baner-mailing_600px
 
Zapraszamy do udziału w XV edycji Coface Country Risk Conference. Konferencje poświęcone są ryzykom w międzynarodowych i krajowych transakcjach handlowych i wspieraniu bezpiecznego rozwoju i eksportu polskich przedsiębiorstw. Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem „Nowa dekada – czas nieuniknionych zmian.”
 

Zarejestruj się

 
Prognozy wskazują, że polska gospodarka zakończy drugą dekadę XXI wieku spowolnieniem. Słabsza koniunktura na rynkach zagranicznych znajduje odzwierciedlenie w niższej dynamice wymiany handlowej oraz produkcji przemysłowej. Gdy jeszcze w 2017 r. eksport Polski rósł w tempie dwucyfrowym to niższy popyt zewnętrzny sprawił, że wzrost eksportu zmniejszył się do 4,8% w okresie styczeń – listopad 2019 r. w porównaniu z tym samym okresem roku poprzedniego. Nasz eksport głównie kierowany jest do Niemiec, jednak polska gospodarka jest także zależna od globalnej sytuacji w światowym handlu. Pomimo światowego spowolnienia gospodarczego, polskie firmy pozostają konkurencyjne na rynkach zagranicznych.
 
U progu kolejnej dekady biznes staje przed koniecznością dostosowania się do istotnych zmian rynkowych. To co jeszcze niedawno wydawało się jedynie trendem rynkowym, obecnie jest konieczną adaptacją. Zmiany klimatyczne wymuszają wprowadzanie nowych strategii w firmach, a konsumenci stają się coraz bardziej wymagający, zarówno pod względem wyboru produktów i usług, jak również kanałów i szybkości realizacji zakupów. Nowe technologie w coraz większym stopniu służą zwiększeniu wydajności i  odpowiadaniu na zmieniające się potrzeby klientów, jednak przy nieodpowiednim zabezpieczeniu i braku świadomości z zagrożeń mogą stanowić istotne ryzyko dla działalności przedsiębiorstw.
 
W programie m.in.:
 • „Wojny handlowe są dobre i łatwe do wygrania” – globalna gospodarka w czasach zwiększonego protekcjonizmu.
 • Panorama ryzyka na świecie. Zagrożenia dla wymiany międzynarodowej.
 • Sukces eksportera w zmieniającym się otoczeniu – pomysł, strategia, konsekwencja.
 • Kryzys klimatyczny – stanowisko ONZ i rola biznesu.
 • Perspektywy sytuacji gospodarczej w Polsce. Silny wzrost płacy minimalnej: impuls czy bariera dla wzrostu gospodarczego?
 • Zysk i ryzyko w czasach zmian, w obliczu wymagań klientów i pracowników przyszłości.
 • Jak ukradziono miliony kilkoma emailami – analiza 10 przypadków kradzieży tożsamości.
Gość Specjalny:
 • Rafał Sonik
  wykład autorski przedsiębiorcy, sportowca, filantropa
 
Zapraszamy członków zarządów, właścicieli, dyrektorów finansowych, menedżerów działów oceny ryzyka, kontrolingu, księgowości, operacyjnych, eksportu.
 
Jeżeli masz pytania - skontaktuj się: crc-poland@coface.com
Góra
 • Polish
 • English