Podcasty Trade Talk Poznaj szanse dla Twojego biznesu

Podcasty Coface Trade Talk są po to, aby pomóc Ci rozwijać firmę w oparciu o najświeższe wiadomości dotyczące rynków na całym świecie. W ramach całej serii będziemy analizować różne aspekty gospodarcze oraz związane z nim wyzwani i szanse. Dzięki połączeniu analiz ekspertów, najświeższych trendów z rynków międzynarodowych i opinii liderów damy ci klucze do odblokowania ożywienia, przewidywania ryzyka i dokonywania właściwych wyborów strategicznych.

Sektor energetyczny: między kryzysem a szansą: jakie perspektywy na przyszłość?

Niedawny kryzys energetyczny był ostrym przypomnieniem zależności naszych gospodarek od zasobów energetycznych, które są kluczowym motorem wzrostu gospodarczego.

Czy w związku z tym, że paliwa kopalne stają się coraz mniej dostępne, a także z potrzebą przejścia na alternatywne rozwiązania o niższej emisji dwutlenku węgla, jutrzejsza energia nie będzie prawdopodobnie droższa i nie będzie podlegać większej niepewności co do dostępności?

Jakie są perspektywy? I jak firmy mogą się dostosować?

W tym odcinku na te pytania odpowiadają Jean-Christophe Caffet, główny ekonomista Coface, oraz Marc-Antoine Eyl-Mazzega, dyrektor Centrum Energii i Klimatu we Francuskim Instytucie Stosunków Międzynarodowych (IFRI).

Energy sector - Podcast Trade Talk

Spędzony czas 00:00

Całkowity czas trwania 10:54

Chiny: Ponowne otwarcie gospodarcze niosące ryzyko i szanse dla firm

Chiny przechodzą szereg zmian politycznych, społecznych i gospodarczych w wyniku kryzysu zdrowotnego. 
Mimo że Chiny pozostają krajem możliwości biznesowych, niektóre równowagi wydają się być niestabilne: wojna handlowa z USA, zwiększone napięcia z Tajwanem, zbliżenie z Rosją i złożone relacje z innymi zachodnimi mocarstwami.

Czy druga co do wielkości gospodarka świata jest nadal tak niezbędna jak wcześniej?

Bernard Aw, główny ekonomista na region Azji i Pacyfiku, oraz Raphaël Rousselot, dyrektor ds. ubezpieczeń na region Azji i Pacyfiku, ujawniają zagrożenia i możliwości dla firm w tym kraju. 

China : A reopening with Risks and opportunities

Spędzony czas 00:00

Całkowity czas trwania 10:54

Bliski Wschód: dynamika i możliwości biznesowe krajów Zatoki Perskiej

Kraje Zatoki Perskiej, rzadkie oazy wzrostu w globalnej gospodarce na skraju recesji, wykorzystały bogactwo węglowodorów do napędzania swoich gospodarek.

Choć kraje te słyną z pozornie nieograniczonego bogactwa, w jaki sposób przygotowują się do transformacji po zakończeniu wydobycia ropy naftowej? 
Jak układają się ich stosunki między sobą i z sąsiadami? 
Jakie korzyści region ten oferuje firmom i przedsiębiorcom? Jaka jest przyjęta mądrość i jakie są specyficzne cechy biznesowe, których firmy muszą być świadome?

Analizujemy te szanse i zagrożenia wraz z dwoma ekspertami Coface: Seltem Iyigün, ekonomistą na Bliski Wschód i Turcję, oraz Hassenem Bennourem, dyrektorem generalnym na Bliski Wschód i Afrykę Południową. 

Middle East Podcast - Trade Talk

Spędzony czas 00:00

Całkowity czas trwania 10:54