Windykacja: nie czekaj, działaj

Odzyskaj swoje zaległe należności dzięki windykacji Coface

Windykacja zaległych faktur krajowych i zagranicznych

Brak płatności oraz opóźnienia mogą mieć negatywny wpływ na płynność finansową i wydajność firmy. Jedna czwarta bankructw jest spowodowana utraconymi należnościami, a jeden większy dług może poważnie wpłynąć na Twoją stabilność finansową i uniemożliwić dalszy rozwój.

 • Odzyskaj długi szybko

  Jako lider w ubezpieczeniach należności Coface skutecznie prowadzi windykację długów .Odzyskujemy Twoje pieniądze i oszczędzamy Twój czas, który możesz przeznaczyć na rozwój swojej firmy.

 • Obniż koszty windykacji

  Obniż koszty odzyskiwania należności! Dzięki Coface zapłacisz prowizję jedynie od kwot odzyskanych długów.

 • Dbaj o wizerunek swojej firmy

  Przedstawiciel Coface będzie reprezentował Twoją firmę podczas procesu windykacji zachowując najwyższe standardy etyczne. Dzięki temu możesz utrzymać pozytywne relacje ze swoimi kontrahentami.

 • Myśl globalnie

  Odzyskaj swoje należności nawet jeśli Twoi dłużnicy mają siedzibę za granicą. Ograniczamy Twoje straty do minimum i kontaktujemy się w Twoim imieniu z wierzycielami.

Dowiedz się, jak dzięki Coface odzyskać środki z nieopłaconych faktur

Umów się na kontakt

Czym jest windykacja należności?

1 / 2

Opóźnienia w płatnościach lub ich brak mogą mieć fatalne konsekwencje dla płynności finansowej przedsiębiorstwa. Niespłacone długi są przyczyną 25% bankructw. Dłużnik nie regulując należności, może znacznie ograniczyć Twoją zdolność do prowadzenia działalności gospodarczej, a nawet zagrozić przyszłości Twojej firmy.

Czym jest windykacja należności?

2/2

Czynnikiem mającym bardzo duży wpływ na skuteczność windykacji jest CZAS, czyli okres przeterminowania faktury.
Mówiąc wprost - im szybciej rozpocznie się proces windykacyjny tym większa szansa na skuteczne odzyskanie długu.
Statystyki wskazują, że największe szanse na ściągnięcie długu, mają faktury, których termin płatności minął nie więcej niż trzy miesiące wstecz.
Nadrzędnym celem windykacji jest oczywiście odzyskanie całości zadłużenia jednak należy pamiętać,
że bardzo istotne jest też zachowanie dobrych relacji z partnerami biznesowymi. Osiągnięcie obydwu
tych celów zapewnia dalszy, niezakłócony rozwój firmy.
 

Jak skłonić kontrahenta do uregulowania należności?

1 / 2

Czy Twój klient nadal nie spłacił długu mimo upomnień? Ważnym krokiem jest wysłanie listu poleconego, za potwierdzeniem odbioru z formalnym wezwaniem do zapłaty. Następnie, jeśli niezależnie od działań pozasądowych Twój klient nadal nie ureguluje swojego długu, możesz rozpocząć proces windykacji i przystąpić do procedur prawnych.

Jak skłonić kontrahenta do uregulowania należności?

2/2

Należy jednak pamiętać, że takie podejście może być kosztowne i czasochłonne, a wynik może być niepewny. Prowadząc w Twoim imieniu proces windykacji gwarantujemy szybkie odzyskanie Twoich pieniędzy, oszczędność czasu, a prowizję pobieramy tylko w przypadku  sukcesu, czyli odzyskania długu.

Jaki jest rzeczywisty koszt braku płatności?

%

Dodatkowy obrót potrzebny do odrobienia strat

Powyższa symulacja pokazuje dodatkowy obrót, jaki firma musi osiągnąć, aby zrekompensować straty wynikające z braku płatności.

Uzyskaj bezpłatną analizę portfela klientów

Międzynarodowa windykacja

Coface odzyska Twoje zaległe faktury w 190 krajach, korzystając ze swojej międzynarodowej sieci oddziałów.

Eksperci ds. windykacji reprezentują Twoją firmę i współpracują z oddziałami w innych krajach aby zaoszczędzić Twój czas. Osoby te posiadają rozległą wiedzę na temat lokalnego rynku, ustawodawstwa i praktyk.

Często zadawane pytania

Rekomendacje naszych klientów

Hassan B., CFO firmy z branży tekstylnej

Wielu klientów nie regulowało wystawionych przez nas faktur. Pochłaniało to wiele naszego czasu, energii i nie przynosiło efektów. Coface wspiera nas w odzyskiwaniu płatności, dzięki czemu mamy płynność finansową.

Johan H., właściciel małej firmy w sektorze detalicznym

Mój klient w Wietnamie nadal nie uregulował faktury po 8 miesiącach, mimo że otrzymał towar. Dzięki Coface otrzymałem odzyskałem pieniądze w ciągu 2 tygodni i nie musiałem się martwić.

Patricia J., Dyrektor sprzedaży międzynarodowej w branży farmaceutycznej

Jak wyegzekwować od kluczowego klienta zapłatę za faktury bez uszczerbku dla relacji biznesowych? Coface wie, jak to zrobić, pozostawiając mi swobodę omawiania nowych projektów z klientem.