TOP 500 CEE 2023

 
 
Modèle slider_CEETOP500_2023
 
O RANKINGU
 
 
Ranking TOP 500 CEE to marka ciesząca się uznaniem świata biznesu i mediów. Firmy znajdujące się w rankingu stanowią ścisłą czołówkę, intensywnie wspierając gospodarkę w naszym regionie Europy.
 
Tegoroczny ranking odzwierciedla odporność największych graczy na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej na wyzwania, przed jakimi stanęli w roku 2022.
TOP500 CEE szczegółowo opisuje, które branże wykorzystały trudną sytuację makroekonomiczną, zwiększając znacząco swoje obroty.  Paradoksalnie wiele firm skorzystało na rekordowo wysokich notowaniach cen energii, mimo przerw w łańcuchach dostaw, horrendalnej inflacji, wysokich kosztów finansowania i braków kadrowych.
 
Z podsumowania kondycji pięciuset największych firm w naszym regionie wynika, że:
  • Całkowity obrót tych firm w roku 2022 zwiększył się o 39,8%
  • Zagregowane zyski netto w porównaniu z rokiem poprzednim zwiększyły się o 46,5%(54 745 mln euro)
  • Największe podmioty Europy Środkowo- Wschodniej zatrudniały w roku 2022 łącznie 2,3 mln osób(wzrost 3,5% w porównaniu z rokiem poprzednim)
Tegoroczna edycja Rankingu jest więc dość zaskakująca zważywszy na trudności z jakimi mierzyły się gospodarki w Europie i na świecie.
 
 
 
TOP 500 CEE 2023 prezentuje 500 przedsiębiorstw i grup kapitałowych z Europy Środkowo-Wschodniej, które zanotowały największe obroty w 2022 roku w ujęciu bezwzględnym. W przypadku grup kapitałowych uwzględnione zostały dane skonsolidowane spółek z grupy, co umożliwia zobrazowanie rzeczywistego znaczenia i siły największych koncernów regionu.
W opracowaniu eksperci analizują strukturę sektorową, zmiany rentowności i zatrudnienia oraz kondycję krajów, w których są zarejestrowane. Ranking jest więc źródłem cennej wiedzy o otoczeniu biznesowym, kondycji gospodarki i aktualnych realiach w naszej części kontynentu.

WYPEŁNIJ FORMULARZ, ABY POBRAĆ PEŁEN RANKING WRAZ Z KOMENTARZAMI EKSPERTÓW

przychodzących inicjowanych przez spółki Grupy COFACE w celach handlowych i marketingowych zgodnie z art. 172 ustawy o prawie telekomunikacyjnym.
osobowych w celach marketingowych przez spółki z Grupy COFACE zgodnie z Polityka Prywatności.
Góra
  • Polish
  • English