Gazele Biznesu 2022

Logo Gazele
  
ZAPRASZAMY DO ZGŁASZANIA FIRM DO RANKINGU GAZELE BIZNESU 2022

Coface od 2001 roku jest autorem zestawienia najbardziej dynamicznie rozwijających się małych i średnich polskich przedsiębiorstw, przygotowywanego dla dziennika Puls Biznesu. Jako czołowa polska wywiadownia gospodarcza dysponujemy bogatą i stale aktualizowaną bazą informacji o polskich firmach, która jest podstawą do przygotowania rankingu. Ponadto, każdego roku weryfikujemy wyniki firm kandydujących do tego zestawienia, które nadesłały swoje aplikacje przez elektroniczny formularz zgłoszeniowy.
 
Przygotowując ranking, Coface corocznie dokonuje analizy statystycznej i jakościowej tysięcy polskich przedsiębiorstw, aby w zestawieniu znalazły się firmy nie tylko spełniające twarde kryteria rankingu, ale także wiarygodne. 

 

 

KRYTERIA RANKINGU GAZELE BIZNESU 2022

W każdej edycji rankingu badamy wyniki kandydata za pełne trzy poprzedzające lata. W edycji 2022 analizujemy wyniki za lata 2019-2020-2021. O tytuł Gazeli Biznesu 2022 mogą ubiegać się firmy, które spełniały wszystkie poniższe kryteria:

 

  • rozpoczęły działalność przed rokiem 2019 i prowadzą ją nieprzerwanie do dziś (mogą przedstawić wyniki za trzy pełne lata)
  • w roku bazowym 2019 przychody ze sprzedaży mieściły się w przedziale pomiędzy 3 a 200 mln złotych
  • w latach 2019-2021 z roku na rok notowały wzrost przychodów ze sprzedaży
  • w latach 2019-2021 ani razu nie odnotowały straty
  • umożliwiły analizę swoich wyników finansowych przynajmniej z trzech badanych lat (składając sprawozdania finansowe do sądów albo przekazując dane do Coface albo udostępniając je poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego).

 
O miejscu firmy na liście rankingowej decyduje wyrażony w procentach przyrost obrotów, osiągnięty w ciągu trzech badanych lat (2021 vs. 2019).
 
W rankingu nie mogą brać udziału firmy oferujące usługi finansowe i powiązane z nimi, takie jak: banki, firmy ubezpieczeniowe, firmy faktoringowe, firmy leasingowe i firmy windykacyjne. W rankingu nie uwzględniamy wyników grup kapitałowych. W rankingu nie mogą znaleźć się firmy, które w badanym okresie miały chociaż raz ujemną wartość kapitału własnego.

 

Zgłoszenia będą przyjmowane do 7 października 2022 r.

Udział w rankingu jest bezpłatny. 

  

 

 

ZGŁOŚ FIRMĘ DO RANKINGU GAZELE BIZNESU 2022

 

 

 

W przypadku pytań prosimy o kontakt na adres: beata.padzik@coface.com

Góra
  • Polish
  • English