Edycja 2014 - relacja z konferencji

CRC_652x150

WARTO WIEDZIEĆ

Wspieramy firmy

  

Konferencje Coface poświęcone są ryzykom, jakie towarzyszą przedsiębiorcom w międzynarodowych transakcjach handlowych. Podczas spotkań uczestnicy mogą zapoznać się z analizami aktualnych tendencji w światowej gospodarce, oceną ryzyka na poszczególnych rynkach i doświadczeniami polskich eksporterów w zarządzaniu ryzykiem.
 

Dzielimy się wiedzą

 

Konferencje Country Risk są źródłem wiedzy dla menedżerów, którzy podejmują strategiczne decyzje związane z rozwojem biznesu.

Są cenione przez uczestników za zróżnicowanie tematyczne oraz profesjonalne i niekomercyjne podejście organizatorów i prelegentów.

 

Zapraszamy ekspertów

 

Konferencje Coface skierowane są do członków zarządów, właścicieli, dyrektorów i kontrolerów finansowych oraz szefów oceny ryzyka. Wśród mówców znajdują się polscy i zagraniczni ekonomiści i analitycy, specjaliści z sektora bankowego, ubezpieczeniowego oraz z organizacji gospodarczych, a także eksporterzy-praktycy.

27 marca 2014 w hotelu Marriott w Warszawie odbyła się IX konferencja Coface Country Risk. Wydarzenie to objęte zostało honorowym patronatem Rady Gospodarczej przy Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

 

Hasło tegorocznej konferencji brzmiało: Pora na lepsze czasy? Zarządzanie ryzykiem w transakcjach handlowych w czasie wzrostu gospodarczego. Najlepszą konkluzją tego wydarzenia może być fakt, że na zakończenie wszystkich dyskusji, przedstawiciel Rady Gospodarczej, ekonomista Maciej Reluga, zdecydował się zakleić znak zapytania widniejący na konferencyjnym bannerze, pozostawiając na nim nie pytanie, lecz twierdzenie: Pora na lepsze czasy.

 

Jednocześnie należy zwrócić uwagę, że wszyscy mówcy, zgodnie prognozując pozytywny trend dla Polski podkreślili, że w tej chwili największym zagorożeniem dla tej perpektywy jest niestabilna sytuacja w Rosji i na Ukrainie, krajach które są bardzo ważnymi partnerami handlowymi dla polskich firm.

 

Konferencja została podzielona na dwie części, poświęcone tematyce międzynarodowej i krajowej, podczas których dyskutowano o prognozach dla polskich eksporterów, ale także – w świetle odradzającej się konsumpcji prywatnej – o warunkach dla przedsiębiorców na rynku wewnętrznym. Wśród prelegentów gościliśmy: ekonomistów Prof. Witolda Orłowskiego, Ryszarda Petru i Macieja Relugę, ekonomistów Coface – Yves’a Zlotowskiego i Grzegorza Sielewicza, przedstawicieli Narodowego Banku Polskiego oraz Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości oraz dwóch polskich eksporterów-praktyków – z Grupy Żywiec i CELSY Huty Ostrowiec.

 

Konferencja Coface po raz kolejny spotkała się z dużym zainteresowaniem. W spotkaniu wzięło udział blisko 250 osób, przedstawicieli kadry kierowniczej i menedżerskiej dużych i średnich firm.

 

Już teraz zapraszamy Państwa do uczestnictwa w przyszłorocznej Country Risk Conference 2015. A tymczasem zachęcamy do zapoznania się z prezentacjami naszych mówców, nagraniami wystąpień z konferencji oraz zdjęciami.

 

PROGRAM KONFERENCJI

 

 

Poniżej znajdą Państwo linki do prezentacji mówców oraz nagrań ich wystąpień:

 

Panorama ryzyka na świecie. Ocena i perspektywy gospodarcze dla świata

– Yves Zlotowski, Główny Ekonomista Coface

PREZENTACJA

NAGRANIE

 

Perspektywy rozwoju Europy Środkowo-Wschodniej w niestabilnym świecie
– Prof. Witold Orłowski

PREZENTACJA

NAGRANIE

 

Emerging Europe – zróżnicowany wzrost, zróżnicowane ryzyko
– Grzegorz Sielewicz, Główny Ekonomista Coface w Regionie Europy Centralnej

PREZENTACJA

NAGRANIE

 

Perspektywy dla polskiej gospodarki na najbliższe lata
– Ryszard Petru, Przewodniczący Towarzystwa Ekonomistów Polskich

PREZENTACJA

NAGRANIE

 

Programy wsparcia polskich przedsiębiorców
– Paulina Zadura-Lichota, Dyrektor Departamentu Rozwoju Przedsiębiorczości i Innowacyjności, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości

PREZENTACJA

 

Teraz i wkrótce – bieżąca sytuacja i perspektywy w oczach polskiego banku centralnego
– Witold Grostal, Dyrektor Biura Strategii Polityki Pieniężnej, Instytut Ekonomiczny, Narodowy Bank Polski

PREZENTACJA

NAGRANIE

 

Jak w sposób świadomy zarządzać finansami firmy w kontekście oceny przez instytucje finansowe i kluczowych dostawców – doświadczenia przedsiębiorcy
– Karolina Tarnawska, Dyrektor ds Skarbu i Zarządzania Ryzykiem Kredytowym, Grupa Żywiec

PREZENTACJA

 

 

Pierwszy panel - Eksport nadal motorem wzrostu gospodarczego? – dyskusja na temat przewag i zagrożeń dla przedsiębiorstw otwartych na handel zewnętrzny.

NAGRANIE

 

 

Drugi panel - Polska gospodarka i polscy przedsiębiorcy – dyskusja nt. perspektyw rozwoju bezpiecznego handlu.

NAGRANIE

 

 

Relacja zdjęciowa

 

JJaworski
YZlotowski
WOrlowski
GSielewicz
RTrias
Panel_1
RPetru
PZadura_Lichota
WGrostal
KTarnawska
Panel_2
1CRC
1_Uczestnicy
3_Uczestnicy
2_Uczestnicy

 

 

logotypy_razem
Góra
  • Polish
  • English