EDYCJA 2022

PL-Banner-767x350
 
ŚRODA, 6 KWIETNIA, 10:00-12:00
CZWARTEK, 7 KWIETNIA, 10:00-12:00
ONLINE - transmisja ze studia w Warszawie
 

OGLĄDAJ NAGRANIA Z KONFERENCJI

 
XVII Konferencja Country Risk poświęcona ograniczaniu ryzyka w międzynarodowych i krajowych transakcjach handlowych oraz wspieraniu bezpiecznego rozwoju polskich przedsiębiorstw.
 
ZARZĄDZANIE RYZYKIEM W ZMIENIAJĄCYM SIĘ ŚWIECIE
 
Rok 2022 będzie czasem naprawdę dużych wyzwań dla gospodarek, firm i obywateli. Wpływ pandemii na polską gospodarkę nie stanowi już największego zagrożenia dla przedsiębiorstw, został bowiem zdominowany przez problemy podatkowe, inflację, rosnące koszty produkcji, w tym koszty energii, ceny surowców lub komponentów do produkcji, zakłócenia w łańcuchach dostaw oraz wysokie koszty pracy.
 
Powyższe problemy zostaną spotęgowane przez skutki wojny Rosja-Ukraina powodujące zawirowania na rynkach światowych i bezpośrednio w Polsce. Wprowadzone sankcje, czy ograniczenia w rozliczaniu międzynarodowym utrudnią prowadzenie transakcji handlowych na dotychczasowych warunkach i wpłyną na sytuację płynnościową części polskich firm. Zwiększą się także problemy na rynku pracy.
 
Dwie samodzielne sesje konferencji:
 
ŚRODA, 6 kwietnia, 10:00-12:00
Sesja – ŚWIAT
  • Kolejny wstrząs w trakcie pandemii – czy gospodarka ponownie wpadnie w recesję? Dyskusja ekonomistów Coface nt. konsekwencji wojny w Ukrainie dla gospodarki globalnej, w tym Europy Zachodniej i Europy Środkowo-Wschodniej.
  • Wpływ bieżącej sytuacji na świecie na międzynarodowe relacje handlowe. Szanse i zagrożenia dla polskich eksporterów. Panel z udziałem ekspertów oraz polskich eksporterów.
  
CZWARTEK, 7 kwietnia, 10:00-12:00
Sesja – POLSKA
  • Wpływ wojny w Ukrainie na średnioterminowe perspektywy wzrostu gospodarczego w Polsce. Prezentacja ekonomisty Banku Credit Agricole
  • Wyzwania dla polskich firm w otoczeniu gospodarczym i geopolitycznym 2022. Panel z udziałem ekspertów oraz przedstawicieli biznesu.
 
 
 
Konferencja odbywała się w trybie online, z transmisją ze studia w Warszawie.
Podczas całej konferencji zapewnione było tłumaczenie na język angielski/polski.
Udział w konferencji był bezpłatny.
 
 
 
Strona konferencji  www.countryriskconference.pl
Nagrania z poprzednich konferencji znajdują się na kanale CofacePolska na YouTube
 
 
PL-logos-900x327-email
Góra
  • Polish
  • English