21.03.2022
Informacje o ryzykach krajów i analizy ekonomiczne

XVII edycja konferencji

PL-Banner-767x350

 

ŚRODA, 6 KWIETNIA, 10:00-12:00

CZWARTEK, 7 KWIETNIA, 10:00-12:00

ONLINE - transmisja ze studia w Warszawie

 

OGLĄDAJ NAgrania z konferencji

  

XVII Konferencja Country Risk poświęcona ograniczaniu ryzyka w międzynarodowych i krajowych transakcjach handlowych oraz wspieraniu bezpiecznego rozwoju polskich przedsiębiorstw. 

ZARZĄDZANIE RYZYKIEM W ZMIENIAJĄCYM SIĘ ŚWIECIE 

Rok 2022 będzie czasem naprawdę dużych wyzwań dla gospodarek, firm i obywateli. Wpływ pandemii na polską gospodarkę nie stanowi już największego zagrożenia dla przedsiębiorstw, został bowiem zdominowany przez problemy podatkowe, inflację, rosnące koszty produkcji, w tym koszty energii, ceny surowców lub komponentów do produkcji, zakłócenia w łańcuchach dostaw oraz wysokie koszty pracy. 

Powyższe problemy zostaną spotęgowane przez skutki wojny Rosja-Ukraina powodujące zawirowania na rynkach światowych i bezpośrednio w Polsce. Wprowadzone sankcje, czy ograniczenia w rozliczaniu międzynarodowym utrudnią prowadzenie transakcji handlowych na dotychczasowych warunkach i wpłyną na sytuację płynnościową części polskich firm. Zwiększą się także problemy na rynku pracy.

 

Dwie samodzielne sesje konferencji:

 

ŚRODA, 6 kwietnia, 10:00-12:00

Sesja – ŚWIAT

  • Kolejny wstrząs w trakcie pandemii – czy gospodarka ponownie wpadnie w recesję? Dyskusja ekonomistów Coface nt. konsekwencji wojny w Ukrainie dla gospodarki globalnej, w tym Europy Zachodniej i Europy Środkowo-Wschodniej.
  • Eksport w nowych realiach międzynarodowych – ryzyko, strategia, adaptacja. Jak w obecnych czasach wykorzystać wielki potencjał eksportowy Polski.Panel z udziałem ekspertów oraz polskich eksporterów.  

CZWARTEK, 7 kwietnia, 10:00-12:00

Sesja – POLSKA

  • Wpływ wojny w Ukrainie na średnioterminowe perspektywy wzrostu gospodarczego w Polsce. Prezentacja ekonomisty Banku Credit Agricole
  • Wyzwania dla polskich firm w otoczeniu gospodarczym i geopolitycznym 2022. Panel z udziałem ekspertów oraz przedstawicieli biznesu.

 

Konferencja odbywała się w trybie online, z transmisją ze studia w Warszawie.

Podczas całej konferencji zapewnione było tłumaczenie na język angielski/polski.

Udział w konferencji był bezpłatny.

 

 

Strona konferencji  www.countryriskconference.pl

Nagrania z poprzednich konferencji znajdują się na kanale CofacePolska na YouTube

 

PL-logos-900x327-email
Góra
  • Polish
  • English