25.10.2021
Aktualności korporacyjne

Łukasz Kiliński nowym Country Managerem Coface w Polsce

Zarząd Grupy Coface, międzynarodowego ubezpieczyciela należności, powołał Łukasza Kilińskiego na stanowisko Country Managera, powierzając mu od 1 listopada br. zarządzenie wszystkim obszarami działalności Coface w Polsce.

Łukasz Kiliński zastąpi Jarosława Jaworskiego, który pełnił funkcję Country Managera od 2012 roku, a od 1 września br. objął stanowisko CEO Regionu Coface Central & Eastern Europe.

 

Obraz1

Łukasz Kiliński dołączył do Coface w 2007 roku, jako Sales Manager w nowo powstałej spółce Coface Poland Factoring. Następnie przez cały okres kariery w Coface pełnił funkcje kierownicze, najpierw jako Head of Sales w spółce faktoringowej, a od 2011 roku jako Head of Commercial, odpowiadając za sprzedaż we wszystkich liniach biznesowych Coface: ubezpieczeniu należności, faktoringu, informacji gospodarczej i windykacji należności B2B.

W 2014 roku awansował na stanowisko Regional Commercial Director i przez trzy lata pracował w centrali Regionu Central & Eastern Europe w Wiedniu. Do Polski wrócił w 2017 roku i od tego czasu pełnił funkcję Commercial Directora oraz Wiceprezesa Zarządu Coface w Polsce.

Przed dołączeniem do Coface, Łukasz Kiliński zdobywał doświadczenie w sprzedaży i w finansach, pracując w bankach komercyjnych Raiffeisen, Pekao Faktoring, MFaktoring.

 

– Podczas 14 lat pracy w Coface Łukasz Kiliński zawsze wyróżniał się ambicją i kreatywnością, a jego zdolność łączenia strategicznego myślenia z doskonałą oceną bieżącej sytuacji pozwalały mu z powodzeniem osiągać wyznaczone cele. Zrozumienie potrzeb klienta, niewątpliwe wyczucie rynku oraz   zdolności negocjacyjne ułatwiały mu finalizowanie rozwiązań najwłaściwszych dla bezpiecznego rozwoju biznesu klientów, a także nawiązywanie trwałych relacji z kontrahentami Coface. Ponadto angażował się w wiele międzynarodowych inicjatyw, które miały znaczący wpływ na rozwój Coface. Jestem przekonany, że zrozumienie przez Łukasza Kilińskiego wartości i wizji Coface, jego doświadczenie i wiedza na temat polskiego rynku oraz umiejętności przywódcze pomogą mu rozwijać działalność Coface w Polsce, która jest wiodącym rynkiem w Regionie Central Europe. – powiedział Jarosław Jaworski, CEO Regionu Central & Eastern Europe.

 

 

Łukasz jest absolwentem studiów na kierunku International Business oraz Executive Master of Business Administration (EMBA). Jest częstym mówcą podczas branżowych konferencji i komentatorem uwarunkowań mających wpływ na ryzyko transakcji handlowych firm.

Pobierz tę notatkę prasową : Łukasz Kiliński nowym Country Managerem Coface w Polsce (622,60 kB)
Góra
  • Polish
  • English