Gazele Biznesu 2021

gazele2021czarna_przezr
20 grudnia 2021 r. został opublikowany RANKING GAZELE BIZNESU 2021

 

Coface od 2001 roku jest autorem zestawienia najbardziej dynamicznie rozwijających się małych i średnich polskich przedsiębiorstw, przygotowywanego dla dziennika Puls Biznesu. Jako jedna z największych polskich wywiadowni gospodarczych dysponujemy bogatą i stale aktualizowaną bazą informacji o polskich firmach, która jest podstawą do przygotowania rankingu. Ponadto, każdego roku weryfikujemy wyniki firm kandydujących do tego zestawienia, które nadesłały swoje aplikacje przez elektroniczny formularz zgłoszeniowy.
 
Przygotowując ranking, Coface corocznie dokonuje analizy statystycznej i jakościowej tysięcy polskich przedsiębiorstw, aby w zestawieniu znalazły się firmy nie tylko spełniające twarde kryteria rankingu, ale także wiarygodne. Najnowszy raport jest już dwudziestym pierwszym zestawieniem przygotowanym przez Coface.

 

 

JAKIE BYŁY PODSTAWOWE KRYTERIA RANKINGU GAZELE BIZNESU 2021

W każdej edycji rankingu badamy wyniki kandydata za pełne trzy poprzedzające lata. W edycji 2021 analizowaliśmy wyniki za lata 2018-2019-2020. O tytuł Gazeli Biznesu 2021 mogły ubiegać się firmy, które spełniały wszystkie poniższe kryteria:

 

  • rozpoczęły działalność przed rokiem 2018 i prowadzą ją nieprzerwanie do dziś
  • w roku bazowym 2018 przychody ze sprzedaży mieściły się w przedziale pomiędzy 3 a 200 mln złotych
  • w latach 2018-2020 z roku na rok notowały wzrost przychodów ze sprzedaży
  • w latach 2018-2020 ani razu nie odnotowały straty
  • umożliwiły analizę swoich wyników finansowych przynajmniej z trzech badanych lat (składając sprawozdania finansowe do sądów albo przekazując dane do Coface albo udostępniając je poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego).

 
O miejscu firmy na liście rankingowej decydował wyrażony w procentach przyrost obrotów, osiągnięty w ciągu trzech badanych lat (2020 vs. 2018).
 
W rankingu nie mogą brać udziału firmy oferujące usługi finansowe i powiązane z nimi, takie jak: banki, firmy ubezpieczeniowe, firmy faktoringowe, firmy leasingowe i firmy windykacyjne.  W rankingu nie uwzględniamy wyników grup kapitałowych. W rankingu nie mogą się znaleźć firmy, które w badanym okresie miały chociaż raz ujemną wartość kapitału własnego.

 

 

 

Sprawdź ranking 2021 i wyszukaj Gazelę  >>>  TUTAJ

 

 

 

W przypadku pytań prosimy o kontakt na adres: beata.padzik@coface.com

Góra
  • Polish
  • English