EDYCJA 2016

baner mozaika 550px

 

 

Konferencja Coface Country Risk odbyła się 21 kwietnia w Centrum Konferencyjnym Muranów, w Warszawie. Temat tegorocznego wydarzenia brzmiał „Jak bezpiecznie ryzykować w biznesie. Wzrost eksportu i rozwój innowacyjności.”

 

Blisko 400 gości konferencji aktywnie uczestniczyło w prezentacjach i panelach dyskusyjnych, które podzielone zostały na trzy bloki tematyczne.

 

W pierwszym z nich pt. „Transakcje międzynarodowe. Jak monitorować i reagować na zagrożenia w eksporcie” przedstawiono m.in. prognozy dotyczące globalnego wzrostu gospodarczego. Ekonomista Coface, Grzegorz Sielewicz omówił panoramę ryzyka oraz zaprezentował oceny i perspektywy gospodarcze dla świata. Sytuacji w Chinach swoje wystąpienie (transmitowane z Hongkongu) poświęcił Dariusz Kowalczyk, Ekonomista i Strateg ds. Azji (z wyłączeniem Japonii) w Credit Agricole CIB w Hongkongu. Tę część zamknął panel dyskusyjny w formule telemostu międzynarodowego: Chiny-Niemcy-Polska, w którym eksperci rozmawiali nt. ryzyka w eksporcie. Jego uczestnikami byli Dariusz Kowalczyk, Crédit Agricole CIB Hong Kong; Mario Jung, Główny Ekonomista Coface w Regionie Europy Północnej; Weiren Zhao, Członek Zarządu Fabryki Łożysk Tocznych Kraśnik SA, Dyrektor Generalny chińskiego inwestora Tri-Ring International (Poland) oraz Grzegorz Sielewicz, Główny Ekonomista Coface.

 

W drugiej części konferencji pod hasłem „Polskie realia gospodarcze. Jak bezpiecznie ryzykować w biznesie, stawiając na rozwój i innowacyjność.” uwagę skupiono na szczególnej roli innowacyjności w rozwoju polskiej przedsiębiorczości. Blok otworzyło wystąpienie Jakuba Borowskiego, Głównego Ekonomisty Credit Agricole Bank Polska, który skupił się na analizie i perspektywach dla polskiej gospodarki. Interesujący case study zaprezentował Krzysztof Folta, Prezes Zarządu TIM S.A., który zwrócił uwagę uczestników spotkania na innowacyjność w procesie sprzedaży. Tę część konferencji zakończyła prezentacja na temat współpracy nauki z biznesem prof. Romana Szewczyka z Przemysłowego Instytutu Automatyki i Pomiarów na Politechnice Warszawskiej.

 

Konferencję zamknął wykład gościa specjalnego prof. Leszka Balcerowicza. Przedstawił on scenariusze rozwoju dla polskiej gospodarki na następne 25 lat. Uczestnicy spotkania mieli szansę na aktywny udział w tej części konferencji - po prezentacji profesora mikrofon został przekazany chętnym, który zadawali prof. Balcerowiczowi pytania.

 

Konferencję prowadził Marcin Kowalski, dziennikarz ekonomiczny i publicysta.

Góra
  • Polish
  • English