Quadient i Coface łączą siły, aby zaoferować zaawansowane rozwiązanie do zarządzania ryzykiem we Francji i na innych rynkach międzynarodowych.

Quadient (Euronext Paris: QDT), który pomaga firmom tworzyć znaczące relacje z klientami za pośrednictwem kanałów cyfrowych i fizycznych, oraz Coface, znany na całym świecie ubezpieczyciel należności z ponad 75-letnim doświadczeniem, ogłaszają strategiczne partnerstwo w celu zaoferowania zaawansowanego rozwiązania do zarządzania ryzykiem.

To nowe partnerstwo rozpocznie się we Francji, a następnie szybko rozszerzy się na rynki brytyjski i amerykański.

 

Ocena ryzyka kredytowego w czasie rzeczywistym

Oferowane jako dodatkowy moduł do automatyzacji zarządzania należnościami (AR) w ramach platformy chmurowej Quadient, wzbogacone dane i spostrzeżenia dostarczane przez Coface umożliwią firmom dokładniejszą analizę kondycji finansowej ich klientów, potencjalnych klientów i dostawców. Dostarczane niezwykle szczegółowe dane uwzględniają zmieniające się warunki rynkowe, informacje finansowe firmy, analizę ryzyka sektorowego i wyjątkowe dane Coface. Te cenne spostrzeżenia zapewniają ocenę ryzyka kredytowego w czasie rzeczywistym, uzupełniając informacje o każdej bezpośredniej relacji między firmą a jej klientami.

Partnerstwo z Coface doskonale wpisuje się w naszą strategię dostarczania najnowocześniejszych rozwiązań w zakresie zarządzania doświadczeniami klientów i automatyzacji procesów finansowych, a dzięki współpracy z renomowanym ekspertem, takim jak Coface, oferujemy naszym klientom więcej zasobów do podejmowania bardziej świadomych decyzji i skuteczniejszego zarządzania ekspozycją na ryzyko.

- Stéphanie Auchabie, dyrektor operacyjny Quadient France-Benelux

Stale powiększająca się baza danych na całym świecie

Informacje biznesowe Coface wykorzystują ponad 75-letnie doświadczenie zgromadzone w ocenie ryzyka kredytowego i jako ubezpieczyciel handlowy. Dzięki rozległej sieci partnerów i ponad 700 ekspertom wewnętrznym, firma stale wzbogaca swoją bazę danych, aby zapewnić najbardziej aktualne informacje i precyzyjne oceny ryzyka finansowego. Te same spostrzeżenia wspierają ekspozycję na ryzyko o wartości ponad 650 miliardów euro na całym świecie. Wiodąca pozycja i niezrównana wiarygodność Coface w zakresie zarządzania ryzykiem wspiera zespoły finansowe w ich codziennych działaniach, zarówno w zakresie monitorowania istniejących relacji handlowych, jak i nawiązywania nowych partnerstw lub przeprowadzania analizy due diligence dostawców.

 

Długoterminowa stabilność finansowa

Dla Quadient partnerstwo to zwiększa dokładność analizy kredytowej i wydajność firm różnej wielkości, które są już zaznajomione z rozwiązaniem AR Quadient opartym na sztucznej inteligencji. Dzięki spostrzeżeniom Coface, funkcja scoringu już obecna w Quadient AR ułatwi również tworzenie bardziej efektywnych scenariuszy i przepływów pracy. Dla Coface to strategiczne partnerstwo pozwala dotrzeć do większej liczby firm, dzięki czemu mogą one korzystać z pełnego zakresu usług informacji biznesowej.

Cieszymy się, że możemy współpracować z Quadient, aby zaoferować bardziej kompleksowe i zintegrowane rozwiązanie do zarządzania ryzykiem klientów i dostawców. Dzięki naszej połączonej wiedzy jesteśmy przekonani, że możemy pomóc firmom w usprawnieniu ich procesu decyzyjnego i trwałym wzmocnieniu ich stabilności finansowej.

- Nesrin GONIN, Dyrektor generalny ds. informacji biznesowych w Coface na Europę Zachodnią