pol-PL
14.06.2017
Aktualności korporacyjne

Ranking Gazele Biznesu 2017 - REJESTRACJA TRWA. UDZIAŁ BEZPŁATNY

Ranking Gazele Biznesu 2017 - REJESTRACJA TRWA. UDZIAŁ BEZPŁATNY

Do końca września czekamy na rejestrację do rankingu Gazele Biznesu, czyli zestawienia najbardziej dynamicznie rozwijających się małych i średnich polskich przedsiębiorstw, przygotowywanego dla dziennika Puls Biznesu. Coface jest autorem rankingu od 2001 roku. Jako jedna z największych polskich wywiadowni gospodarczych dysponujemy bogatą i stale aktualizowaną bazą informacji o polskich firmach, która jest podstawą do przygotowania rankingu. Ponadto, każdego roku weryfikujemy wyniki firm kandydujących do tego zestawienia, które nadesłały swoje aplikacje przez elektroniczny formularz zgłoszeniowy.

Przygotowując ranking Coface dokonuje corocznie analizy statystycznej i jakościowej tysięcy polskich przedsiębiorstw, aby w zestawieniu znalazły się firmy nie tylko spełniające twarde kryteria rankingu, ale także wiarygodne.

W rankingu nie mogą brać udziału firmy oferujące usługi finansowe i powiązane z nimi, takie jak: banki, firmy ubezpieczeniowe, firmy faktoringowe, firmy leasingowe i firmy windykacyjne.  W rankingu nie uwzględniamy wyników grup kapitałowych. W rankingu nie mogą się znaleźć firmy, które w badanym okresie miały chociaż raz ujemną wartość kapitału własnego. 

Zanim przystąpią Państwo do wypełniania formularza, prosimy o zapoznanie się z całą jego treścią i przygotowanie niezbędnych danych i skanów dokumentów (bilans i rachunek wyników za lata 2014–2016). Firmy, które nie sporządzają bilansów prosimy o załączenie deklaracji PIT lub CIT.

Podstawowe kryteria rankingu Gazele Biznesu 2017

W każdej edycji rankingu badamy wyniki kandydata za pełne trzy poprzedzające lata. W edycji 2017 przeanalizujemy wyniki za lata 2014-2015-2016. O tytuł Gazeli Biznesu 2017 będzie mogła ubiegać się firma, która spełnia wszystkie poniższe kryteria:

  • rozpoczęła działalność przed rokiem 2014 i prowadzi ją nieprzerwanie do dziś
  • w roku bazowym 2014 przychody ze sprzedaży mieściły się w przedziale pomiędzy 3 a 200 mln złotych
  • w latach 2014-2016 z roku na rok notowywała wzrost przychodów ze sprzedaży
  • w latach 2014-2016 ani razu nie odnotowała straty
  • umożliwiła analizę swoich wyników finansowych przynajmniej z trzech badanych lat (składając sprawozdania finansowe do sądów albo przekazując dane do Coface albo udostępniając je poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego).

 

O miejscu firmy na liście rankingowej decyduje wyrażony w procentach przyrost obrotów, osiągnięty w ciągu trzech badanych lat (2016 vs. 2014).

 

 

Udział w rankingu jest bezpłatny.

 

Na zgłoszenia czekamy do 30 września 2017 r.
 

_____________________________________________________________________________________________

 

Regulamin Rankingu Gazele Biznesu 2017 znajduje się TUTAJ.

 

W przypadku pytań dotyczących kryteriów rankingu prosimy o kontakt na adres: beata.padzik@coface.com

Góra
  • Polish
  • English