pol-PL

NOWE PUBLIKACJE

07.01.2021

WSZYSTKIE AKTUALNOŚCI

04.01.2021

Gazele Biznesu 2020

Coface od 2001 roku jest autorem zestawienia najbardziej dynamicznie rozwijających się małych i średnich polskich przedsiębiorstw, przygotowywanego dla dziennika Puls Biznesu. Jako jedna z największych polskich wywiadowni gospodarczych dysponujemy bogatą i stale aktualizowaną bazą informacji o polskich firmach, która jest podstawą do przygotowania rankingu. Ponadto, każdego roku weryfikujemy wyniki firm kandydujących do tego zestawienia, które nadesłały swoje aplikacje przez elektroniczny formularz zgłoszeniowy.

Czytaj więcej
21.12.2020
Aktualności korporacyjne

Życzenia Świąteczne

Coface życzy Państwu Wesołych Świąt Bożego Narodzenia

Czytaj więcej
17.12.2020
Aktualności korporacyjne

Pomóż z Coface – zdrowe psiaki w nowych domach

Coface w tym roku wspiera Stowarzyszenie Na Rzecz Ochrony Zwierząt z Nasielska.

Czytaj więcej
26.11.2020
Aktualności korporacyjne

Zobacz ranking największych firm Europy Środkowo-Wschodniej

Zestawienie największych firm Europy Środkowo-Wschodniej TOP 500 CEE

Czytaj więcej
18.11.2020
Informacje o ryzykach krajów i analizy ekonomiczne

Coface Country Risk meeting już 26 listopada o 10:00

Coface zaprasza przedstawicieli polskich przedsiębiorstw, do których od 15 lat kieruje przekaz podczas corocznych wydarzeń Country Risk Conference, poświęconych ryzykom w międzynarodowych i krajowych transakcjach handlowych i wspieraniu bezpiecznego rozwoju i eksportu polskich przedsiębiorstw

Czytaj więcej
05.10.2020

BAROMETR COFACE PO III KWARTALE 2020

W corocznej aktualizacji wskaźnika ryzyka politycznego Coface, opublikowanej w Barometrze Coface po III kwartale, zwrócono uwagę na podwójny trend: spadek ryzyka konfliktów na poziomie globalnym przy jednoczesnym wzroście ryzyka niestabilności politycznej i społecznej. Stabilność społeczna jest dodatkowo osłabiona w krajach najbardziej narażonych na skutki pandemii koronawirusa.

Czytaj więcej
02.10.2020

Upadłości i restrukturyzacje firm w Polsce w 3 kwartałach 2020 roku.

Prezentowane statystyki są przygotowywane przez ubezpieczyciela należności Coface od 1997 roku w oparciu o daty orzeczeń sądów o otwarciu postępowań upadłościowych i restrukturyzacyjnych, czyli faktyczne daty upadłości i restrukturyzacji. Podane wyniki za 3 kwartały 2020 nie są ostateczne i należy się jeszcze spodziewać wzrostu liczby postanowień. Jednak dane sprzed roku, do których liczony jest ostatni wzrost procentowy r/r., pochodzą także z końca września, co zapewnia rzetelność porównań statystycznych. Dane historyczne, dotyczące lat 2008-2018, pokazują wyniki znane na koniec każdego roku.

Czytaj więcej
31.08.2020
Informacje o ryzykach krajów i analizy ekonomiczne

Zgłoszenia firm do rankingu największych firm Europy Środkowo-Wschodniej

TOP 500 CEE

Czytaj więcej
30.07.2020

PRZENIESIENIE PRODUKCJI PO PANDEMII: SZANSA DLA KRAJÓW EUROPY ŚRODKOWO-WSCHODNIEJ?

Korzystny, sprzyjający kontekst
Handel zagraniczny i włączenie do łańcuchów dostaw wzrosło już w Europie Środkowo-Wschodniej w ostatnich latach, pobudzone decyzją większości krajów o przystąpieniu do Unii Europejskiej w 2004 roku.

Czytaj więcej
08.07.2020
Aktualności korporacyjne

ZGŁOŚ FIRMĘ DO RANKINGU - CZEKAMY DO 5 PAŹDZIERNIKA

Zgłoś firmę do rankingu Gazele Biznesu.

Czytaj więcej
01.07.2020

Upadłości i restrukturyzacje firm w Polsce w I półroczu 2020 roku.

Statystyki jeszcze nie poszybowały w górę.
Znaczący wpływ na dobre wyniki miały regulacje prawne, programy pomocowe oraz praca sądów w czasie pandemii.

Czytaj więcej
01.07.2020
Aktualności korporacyjne

Coface rozwija się w Europie Północnej poprzez zakup norweskiego GIEK Kredittforsikring AS

Coface ogłasza zamknięcie transakcji nabycia GIEK Kredittforsikring AS, spółki utworzonej w 2001 r. i należącej do norweskiego Ministerstwa Handlu, Przemysłu i Rybołówstwa, która zarządza portfelem ubezpieczeń krótkoterminowych transakcji eksportowych. Coface nabył wszystkie akcje spółki GIEK Kredittforsikring AS i w związku z tym firma będzie prowadzić działalność pod marką Coface GK.

Czytaj więcej
30.06.2020

Czy bilanse firm w Hiszpanii i we Włoszech są gotowe na szok spowodowany COVID 19?

Chociaż najtrudniejszym okresem 2020 r. był najprawdopodobniej drugi kwartał, jest też wiele przesłanek ku temu, by uświadomić sobie, że droga do odzyskania kondycji będzie długa i trudna. Mimo doraźnych odroczeń w zapłacie podatków czy gwarancji płynności wiele firm prawdopodobnie i tak znajdzie się w kłopotach.

Czytaj więcej
29.06.2020

Niewypłacalność firm w Europie: zmiany w procedurach prawnych tymczasowo wydłużają terminy płatności

Skala ekonomicznych konsekwencji pandemii COVID-19 w Europie jest bezprecedensowa. Podwójny szok podażowo-popytowy spowodował zatrzymanie produkcji (przynajmniej częściowe) w wielu firmach, ponieważ pracownicy nie mogli przychodzić do pracy oraz spadek konsumpcji związany z ograniczeniami mobilności. Mniejsze przychody pogorszyły sytuację płynnościową firm, prowadząc do wydłużenia opóźnień w płatnościach, a w konsekwencji do powstania zaległości płatniczych.

Czytaj więcej
10.06.2020
Informacje o ryzykach krajów i analizy ekonomiczne

Gospodarka w kolejnej fazie pandemii. Czy to już ożywienie? zarejestruj się - 18 czerwca, 11:00

Ostatnio publikowane dane potwierdzają, że wpływ pandemii Covid-19 na sytuację gospodarczą jest ogromny. Zamrożenie gospodarki ograniczyło działalność większości przedsiębiorstw w Polsce

Czytaj więcej
09.06.2020

BAROMETR COFACE PO II KWARTALE 2020 - OD POTĘŻNEGO WSTRZĄSU DO ZRÓŻNICOWANEGO TEMPA POPRAWY

Kilka tygodni po pierwszych decyzjach o luzowaniu obostrzeń aktywność gospodarcza wydaje się rosnąć w większości krajów europejskich. Jednakże to stopniowe i częściowe odzyskiwanie kondycji przez gospodarkę, z około dwumiesięcznym opóźnieniem w stosunku do Chin, nie wymaże skutków blokady dla globalnego wzrostu.

Czytaj więcej
02.06.2020
Aktualności korporacyjne

Światowy handel: mimo nagłego zakłócenia, przed globalnymi łańcuchami dostaw wciąż rysuje się świetlana przyszłość.

Na początku 2020 r. doszło do nagłego zakłócenia w światowym handlu, który został zahamowany globalną recesją i bardzo wysokim poziomem niepewności

Czytaj więcej
01.06.2020
Informacje o ryzykach krajów i analizy ekonomiczne

4 czerwca o 10:00 weź udział w webinarium z prawnikiem: Przepisy antykryzysowe - najistotniejsze zagadnienia dla przedsiębiorców

Zapraszamy na webinarium, podczas którego Paweł Jóźwik, adwokat z kancelarii Stefaniuk & Wspólnicy opowie o zagadnieniach związanych z uchwalanymi w ostatnim czasie przepisami antykryzysowymi.

Czytaj więcej
20.05.2020
Informacje o ryzykach krajów i analizy ekonomiczne

22 maja zapraszamy na webinarium nt. Zapobiegania oszustwom związanym z kradzieżą tożsamości firmy

Kradzież tożsamości firmy to bezprawne posługiwanie się danymi przedsiębiorstwa w celu nieuczciwego osiągnięcia korzyści majątkowych - wyłudzenia towarów, za które oszust nie ma zamiaru zapłacić.

Czytaj więcej
07.05.2020

Czy Chiny są w stanie ochronić swoją gospodarkę przed skutkami COVID-19?

Z uwagi na panującą pandemię koronawirusa (COVID-19) oraz jej wpływ na gospodarkę globalną Chinom raczej nie uda się osiągnąć celu wzrostowego, jaki sobie wyznaczyły na 2020 r. Coface przewiduje, że stopa wzrostu chińskiej gospodarki w bieżącym roku wyniesie 4 proc.

Czytaj więcej
Góra
  • Polish
  • English