pol-PL

Gazele Biznesu 2018

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY DO GAZEL BIZNESU 2018

Na zgłoszenia czekamy do 30 września 2018 r.

Ruszyła 19. edycja rankingu gazele biznesu

Coface od 2001 roku jest autorem zestawienia najbardziej dynamicznie rozwijających się małych i średnich polskich przedsiębiorstw, przygotowywanego dla dziennika Puls Biznesu. Jako jedna z największych polskich wywiadowni gospodarczych dysponujemy bogatą i stale aktualizowaną bazą informacji o polskich firmach, która jest podstawą do przygotowania rankingu. Ponadto, każdego roku weryfikujemy wyniki firm kandydujących do tego zestawienia, które nadesłały swoje aplikacje przez elektroniczny formularz zgłoszeniowy.

 

Przygotowując ranking, Coface corocznie dokonuje analizy statystycznej i jakościowej tysięcy polskich przedsiębiorstw, aby w zestawieniu znalazły się firmy nie tylko spełniające twarde kryteria rankingu, ale także wiarygodne. Najnowszy raport będzie już osiemnastym zestawieniem przygotowanym przez Coface.

 

Podstawowe kryteria rankingu Gazele Biznesu 2018

W każdej edycji rankingu badamy wyniki kandydata za pełne trzy poprzedzające lata. W edycji 2018 przeanalizujemy wyniki za lata 2015-2016-2017. O tytuł Gazeli Biznesu 2018 będzie mogła ubiegać się firma, która spełnia wszystkie poniższe kryteria:

  • rozpoczęła działalność przed rokiem 2015 i prowadzi ją nieprzerwanie do dziś
  • w roku bazowym 2015 przychody ze sprzedaży mieściły się w przedziale pomiędzy 3 a 200 mln złotych
  • w latach 2015-2017 z roku na rok notowała wzrost przychodów ze sprzedaży
  • w latach 2015-2017 ani razu nie odnotowała straty
  • umożliwiła analizę swoich wyników finansowych przynajmniej z trzech badanych lat (składając sprawozdania finansowe do sądów albo przekazując dane do Coface albo udostępniając je poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego).

 

O miejscu firmy na liście rankingowej decyduje wyrażony w procentach przyrost obrotów, osiągnięty w ciągu trzech badanych lat (2017 vs. 2015).

 

W rankingu nie mogą brać udziału firmy oferujące usługi finansowe i powiązane z nimi, takie jak: banki, firmy ubezpieczeniowe, firmy faktoringowe, firmy leasingowe i firmy windykacyjne.  W rankingu nie uwzględniamy wyników grup kapitałowych. W rankingu nie mogą się znaleźć firmy, które w badanym okresie miały chociaż raz ujemną wartość kapitału własnego.

 

 

Regulamin Rankingu Gazele Biznesu 2018 znajduje się TUTAJ.

 

 

W przypadku pytań dotyczących kryteriów rankingu prosimy o kontakt na adres: beata.padzik@coface.com

Góra
  • Polish
  • English