pol-PL
10.06.2019
Aktualności korporacyjne

Gazele na start - zgłoś firmę do rankingu

Gazele na start - zgłoś firmę do rankingu

20. EDYCJA RANKINGU GAZELE BIZNESU 

Coface od 2001 roku jest autorem zestawienia najbardziej dynamicznie rozwijających się małych i średnich polskich przedsiębiorstw, przygotowywanego dla dziennika Puls Biznesu. Jako jedna z największych polskich wywiadowni gospodarczych dysponujemy bogatą i stale aktualizowaną bazą informacji o polskich firmach, która jest podstawą do przygotowania rankingu. Ponadto, każdego roku weryfikujemy wyniki firm kandydujących do tego zestawienia, które nadesłały swoje aplikacje przez elektroniczny formularz zgłoszeniowy.
 
Przygotowując ranking, Coface corocznie dokonuje analizy statystycznej i jakościowej tysięcy polskich przedsiębiorstw, aby w zestawieniu znalazły się firmy nie tylko spełniające twarde kryteria rankingu, ale także wiarygodne. 

PODSTAWOWE KRYTERIA RANKINGU GAZELE BIZNESU 2019

W każdej edycji rankingu badamy wyniki kandydata za pełne trzy poprzedzające lata. W edycji 2019 przeanalizujemy wyniki za lata 2016-2017-2018. O tytuł Gazeli Biznesu 2019 może ubiegać się firma, która spełnił wszystkie poniższe kryteria:

  • rozpoczęła działalność przed rokiem 2016 i prowadzi ją nieprzerwanie do dziś
  • w roku bazowym 2016 przychody ze sprzedaży mieściły się w przedziale pomiędzy 3 a 200 mln złotych
  • w latach 2016-2018 z roku na rok notowała wzrost przychodów ze sprzedaży
  • w latach 2016-2018 ani razu nie odnotowała straty
  • umożliwiła analizę swoich wyników finansowych przynajmniej z trzech badanych lat (składając sprawozdania finansowe do sądów albo przekazując dane do Coface albo udostępniając je poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego).

 
 
W rankingu nie mogą brać udziału firmy oferujące usługi finansowe i powiązane z nimi, takie jak: banki, firmy ubezpieczeniowe, firmy faktoringowe, firmy leasingowe i firmy windykacyjne.  W rankingu nie uwzględniamy wyników grup kapitałowych.
 
Aby zgłosić firmę do rankingu Gazele Biznesu wejdź TUTAJ.
 
  
W przypadku pytań prosimy o kontakt na adres: beata.padzik@coface.com

Góra
  • Polish
  • English