pol-PL
01.07.2020
Aktualności korporacyjne

Coface rozwija się w Europie Północnej poprzez zakup norweskiego GIEK Kredittforsikring AS

Coface rozwija się w Europie Północnej poprzez zakup norweskiego GIEK Kredittforsikring AS

Coface ogłasza zamknięcie transakcji nabycia GIEK Kredittforsikring AS, spółki utworzonej w 2001 r. i należącej do norweskiego Ministerstwa Handlu, Przemysłu i Rybołówstwa, która zarządza portfelem ubezpieczeń krótkoterminowych transakcji eksportowych. Coface nabył wszystkie akcje spółki GIEK Kredittforsikring AS i w związku z tym firma będzie prowadzić działalność pod marką Coface GK.

W 2019 roku GIEK Kredittforsikring AS zanotował łączny przypis składki brutto w wysokości około 9 mln EUR (99 mln NOK) z portfela obejmującego głównie na polisy eksportowe.

Transakcja ta będzie miała wpływ niematerialny na wskaźnik wypłacalności Coface. Na tym etapie Coface spodziewa się zaksięgowania ujemnej wartości firmy (badwill*) w sprawozdaniu finansowym za trzeci kwartał 2020 roku, szacowanej obecnie na 8 mln EUR.

Dzięki temu przejęciu Coface umacnia swoją pozycję rynkową w Regionie Europy Północnej oferując szeroki wachlarz swoich usług i rozległą międzynarodową sieć, a norwescy eksporterzy uzyskują większe wsparcie w prowadzeniu działalności na całym świecie.

Coface GK Forsikring AS zostanie włączony do Regionu Coface Europa Północna kierowanego przez Regional CEO Katarzynę Kompowską.

 

Komentuje Xavier Durand, CEO Coface:

Przejęcie GIEK Kredittforsikring AS jest drugą inicjatywą dotyczącą zewnętrznego wzrostu Coface w ciągu niespełna 2 lat. Wzmacnia naszą obecność w tej części świata. Obecny kryzys potwierdza ważną rolę, jaką ubezpieczenie należności odgrywa w rozwoju i zabezpieczaniu handlu światowego, z korzyścią dla klientów Coface GK ”.

 

 *Badwill. Ujemna wartość firmy bazuje na wstępnych szacunkach i może ulec zmianie do czasu ostatecznej analizy

Pobierz tę notatkę prasową : Coface rozwija się w Europie Północnej poprzez zakup norweskiego GI... (298,57 kB)

Patrz także


KONTAKT DLA MEDIÓW
 
Beata Padzik
Kierownik Działu Marketingu i PR 
T. (+48 22) 465 00 12
M. (+48) 503 079 022
E. beata.padzik@coface.com

Góra
  • Polish
  • English