Nasza oferta

Windykacja zagraniczna

Dzięki globalnej sieci odzyskujemy należności od odbiorców z całego świata

CZTERY POWODY, ABY SKORZYSTAĆ Z WINDYKACJI ZAGRANICZNEJ: 

  • własna, rozbudowana sieć biur zagranicznych
  • szybka wymiana informacji – system informatyczny łączący wszystkie biura windykacyjne Coface oraz dostęp do baz danych firm z kilkudziesięciu wywiadowni gospodarczych z całego świata przyspieszają wymianę informacji
  • kompleksowa oferta – oferujemy kompletny pakiet usług windykacji należności za granicą
  • możliwość kontaktu z osobą prowadzącą daną sprawę w Coface
Windykacja zagraniczna jest niewątpliwie bardziej skomplikowana – każde zlecenie to indywidualny przypadek, który może stwarzać wiele niejasności i przeszkód natury formalno-prawnej. Konieczna jest znajomość regulacji w poszczególnych państwach, w niektórych przypadkach całkowicie różnicych się od materii prawnej w Polsce.

 

Poprzez 66 biur na świecie jesteśmy w stanie odzyskiwać należności od odbiorców zagranicznych całkowicie bez pośredników. Zintegrowany system operacyjny i przyjęte procedury obsługi dla całej Grupy standaryzują schemat działań windykacyjnych.

 

Obsługa spraw poprzez międzynarodową sieć ze wspólnym systemem operacyjnym, pozwala uniknąć dodatkowego przepływu dokumentacji na pierwszym etapie postępowania, oszczędza czas (w dniu zarejestrowania sprawy w Polsce sprawa jest kierowana bezpośrednio do kraju dłużnika) i daje gwarancję zachowania standardów i bezpieczeństwa obsługi przez wiarygodny podmiot z ugruntowaną pozycją, co w tej branży jest szczególnie istotnym elementem.

 

 

ZADZWOŃ 22 465 00 22 lub NAPISZ sales@coface.pl

Problemy z odzyskaniem należności – analiza przypadku

Problemy z odzyskaniem należności – analiza przypadku

Polska firma eksportująca meble na rynek niemiecki od kilku miesięcy próbuje odzyskać należności z tytułu niezapłaconych faktur od niemieckiego odbiorcy. Sprawa przedłuża się, bo polski przedsiębiorca nie znając lokalnych przepisów prawa oraz praktyk biznesowych tamtejszych odbiorców, stale napotyka na brak reakcji ze strony swojego odbiorcy.

 

Producent mebli zwraca się do Coface w Polsce z prośbą o pomoc w windykacji należności. Nasze biuro kontaktuje się niezwłocznie z oddziałem w Niemczech, przekazując mu zlecenie na odzyskanie należności dla polskiej firmy. Niemieccy windykatorzy docierają do odbiorcy mebli, który zalega z płatnościami. Okazuje się, że firma miała chwilowe problemy z płynnością finansową i dlatego unikała kontaktu ze swoim kontrahentem, jednak zamierza uregulować swoje należności. Dochodzi do zawarcia ugody i rozłożenia spłaty długu na 5 tygodniowych rat. Po zakończeniu windykacji polska firma decyduje się kontynuować przerwaną współpracę z niemieckim odbiorcą. Kolejne płatności od niemieckiego kontrahenta spływają już regularnie.

Góra
  • Polish
  • English