Nasza oferta

Ochrona dla średnich i małych firm - Coface Smart

Gwarantuje uproszczone procedury dla średnich i małych firm

Cztery powody, aby wybrać polisę Coface Smart:

 • minimum formalności przy zawarciu umowy
 • wiele opcji do wyboru 
 • szybkie uzyskiwanie limitów kredytowych 
 • łatwe administrowanie polisą
Coface Smart to polisa ubezpieczenia należności krajowych i eksportowych dla firm z segmentu średnich i małych. Przeznaczona jest dla przedsiębiorstw, które realizują sprzedaż w kredycie kupieckim osiągając od 4 do 25 mln obrotu rocznie.

 

   

 

 

RÓŻNORODNOŚĆ OPCJI DO WYBORU ORAZ:
 • uproszczony tryb zawarcia umowy oraz uproszczona deklaracja wstępna
 • klient sam decyduje o wielu istotnych parametrach umowy
 • możliwość uzyskania limitu kredytowego w mniej niż jedną minutę
 • wysoki poziom limitów kredytowych nadawanych samodzielnie
 • decyzja cenowa podejmowana już w 15 minut
 • wygodne administrowanie polisą on-line
 • dedykowany opiekun CRM
 • możliwość bezpłatnej windykacji
 • ubezpieczenie wypadków powstałych po zakończeniu polisy bez dodatkowych opłat

 

Jeżeli są Państwo zainteresowani uzyskaniem wstępnej oferty w zakresie ceny ubezpieczenia oraz pozostałych parametrów umowy, takich jak procent ochrony ubezpieczeniowej, czy poziom limitu automatycznego, prosimy o uzupełnienie danych w FORMULARZU

ZADZWOŃ 22 465 00 22 lub NAPISZ sales@coface.pl

Polisa SMART – analiza przypadku

Polisa SMART – analiza przypadku

Nowopowstała hurtownia weterynaryjna, będąca dostawcą szerokiego asortymentu produktów leczniczych, działając na rynku kilka miesięcy i dotychczas z powodzeniem powiększając swój portfel odbiorców (głównie lecznice weterynaryjne), podpisała duży kontrakt ze szpitalem dla zwierząt na dostawę swoich towarów. Kontrakt zapewni hurtowni istotny wzrost realizowanej sprzedaży jeszcze w tym roku, ze względu na zakontraktowane duże dostawy na najbliższe miesiące. Warunkiem postawionym przez nowego odbiorcę były jednak dłuższe terminy płatności sięgające 30 dni (dotychczas stosowane przez hurtownię wynosiły maksymalnie 7 dni). Szybki rozwój hurtowni oraz nowo pozyskany, znaczący odbiorca, są pozytywnie odbierane przez właścicieli i osoby zarządzające firmą. Są one jednak świadome, że to oznacza zwiększenie ryzyka prowadzonej przez nich działalności: znaczne zwiększenie sald należności od pojedynczego odbiorcy w powiązaniu z dłuższymi terminami płatności rodzi istotne ryzyko funkcjonowania ich firmy w przypadku gdyby kluczowy odbiorca przestał płacić. Z tego powodu firma postanowiła zabezpieczyć się przed tym ryzykiem, nawiązując współpracę z ubezpieczycielem należności Coface.

Hurtownia za pomocą, łatwej w obsłudze, aplikacji on-line skontaktowała się z firmą Coface z zapytaniem, czy uzyska ubezpieczenie swoich należności, wskazując na fakt, iż są firmą krótko działającą na rynku, w specyficznej branży i dopiero rozwijającą swoją sprzedaż. Oczekiwali możliwości wpłynięcia na zakres i warunki ubezpieczenia, jak również nieskomplikowanej umowy. Coface odpowiadając pozytywnie na oczekiwania hurtowni w krótkim czasie przygotował propozycję - dedykowaną firmom z sektora MSP – w postaci umowy ubezpieczenia Coface Smart.

Rozpoczęcie współpracy pomiędzy hurtownią oraz firmą Coface w zakresie ubezpieczenia należności zabezpieczy hurtownię:

- przed ryzykiem braku zapłaty spowodowanym przewlekłą zwłoką bądź niewypłacalnością odbiorców

- przed zwiększonym ryzykiem dużej straty mogącej istotnie zachwiać kondycją hurtowni

Dodatkową korzyścią dla hurtowni okazało się włączenie do umowy ubezpieczenia usługi windykacyjnej prowadzonej również przez firmę Coface. Dochodzenie należności jest standardowym działaniem prewencyjnym ubezpieczyciela podejmowanym jeszcze przed powstaniem szkody. Hurtownia, mając wpływ na kształtowanie warunków polisy, sama mogła zdecydować, czy poniesie koszty ewentualnej windykacji, czy przeniesie je na ubezpieczyciela.

Dokumenty

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Materiały marketingowe

 

 

 

 

 

 

 

 

Góra
 • Polish
 • English