Nasza oferta

Raporty handlowe

Źródło wiedzy o kondycji kontrahentów

cztery powody, aby zamówić Raport Handlowy:

  • dostęp on-line do bazy danych firm 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę
  • wysoka aktualność danych oraz szybkość ich pozyskania, zarówno w przypadku informacji o firmach krajowych jak i zagranicznych.
  • dane finansowe wzbogacone o przyznany rating Coface, dający szybką informację o możliwości przyznania maksymalnego limitu kredytowego w Coface
  • współpraca z profesjonalnym dostawcą informacji, specjalizującym się w zdobywaniu i analizowaniu danych
Raporty handlowe Coface są dostępne dla klienta bezpośrednio on-line lub są przygotowywane na jego indywidualne zamówienie. Zawarte w nich informacje obejmują ocenę badanej firmy przygotowaną przez Coface (unikalny system @rating score) oraz rekomendowany maksymalny limit kredytowy. Korzystanie z informacji handlowej Coface wpływa na zwiększenie wiedzy i bezpieczeństwa współpracy z partnerami handlowymi nie tylko w Polsce, ale na całym świecie.

 

Podstawowe korzyści jakie daje korzystanie z raportów handlowych Coface to m.in. dostęp do najbardziej aktualnych danych finansowych badanych przedsiębiorstw oraz ich pogłębiona analiza w przyznanym przez Coface ratingu.

 

Raport zawiera również informacje takie jak: ocena płatności, maksymalny limit kredytu kupieckiego rekomendowany przez Coface, informacje dotyczące powiązań osobowych przedsiębiorstw, informacje negatywne (doświadczenia windykacyjne oraz informacje o niewypłacalności).

 

Informacje dostarczane przez Coface są wynikiem korzystania z olbrzymiej wiedzy i doświadczenia Grupy Coface jako wywiadowni handlowej, ubezpieczyciela należności, firmy faktoringowej i windykacyjnej. Oferujemy naszym klientom dostęp on-line do baz wywiadowni, w tym inne rozwiązania serwisowe, takie jak np. XML Webservice - ułatwiający jeszcze szybsze pozyskiwanie potrzebnych  informacji. Wszystkie wspomniane czynniki gwarantują oszczędność czasu na zbieranie danych za niską cenę oferowaną przez Coface.

 

 

RAPORTY HANDLOWE O FIRMACH ZAGRANICZNYCH - DOSTĘPNE ONLINE Z 64 KRAJÓW ŚWIATA

Rozumiejąc coraz większe potrzeby zdobycia informacji o zagranicznych kontrahentach oraz konieczność szybkiego dotarcia do nich, oferujemy naszym klientom raporty zagraniczne dostępne online (24 h, 7 dni w tygodniu). Za jednym kliknięciem możliwe jest pobranie raportu z bazy danych Coface (za pośrednictwem systemu iCON). Raporty są przygotowywane w czytelnej, prostej i ustandaryzowanej dla wszystkich krajów formie. Klienci mają możliwość sprawdzenia informacji o dostępności danych finansowych i dacie badania firmy, zanim zdecydują się pobrać na raport  Każdy raport zawiera także ocenę wiarygodności przygotowywaną przez Coface.

Oferujemy dostęp do informacji o kontrahentach z:

 

  • z krajów, które stanowią najważniejsze kierunki polskiego eksportu takich jak: Niemcy, Wielka Brytania, Czechy, Francja, Rosja, Włochy, Holandia, Ukraina, Szwecja, Słowacja, Hiszpania
  • pozostałych krajów Europy Zachodniej, Północnej i Południowej: Austria, Belgia, Cypr, Finlandia, Irlandia, Islandia, Malta, Monako, Norwegia, Portugalia
  • pozostałych krajów Europy Środkowej i Wschodniej: Albania, Białoruś, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja, Czarnogóra, Estonia, Litwa, Łotwa, Macedonia, Mołdawia, Rumunia, Serbia, Słowenia, Węgry
  • pozostałych krajów świata: Armenia, Azerbejdżan, Bahrajn, Gruzja, Iran, Jemen, Jordania, Katar, Kazachstan, Kirgistan, Kuwejt, Liban, Oman, Syria, Tadżykistan, Turkmenistan, USA, Uzbekistan

 

 _________________________________________________________________________________

ZADZWOŃ 22 465 00 22 lub NAPISZ sales@coface.pl

Wywiadownia handlowa – analiza przypadku

Wywiadownia handlowa – analiza przypadku

Właściciel firmy zwrócił się do Coface z prośbą o przygotowanie raportów handlowych na temat swoich 34 największych odbiorców.

 

Z otrzymanych raportów wynikało, że w przypadku 6 spośród 8 firm, od których klient nie otrzymał płatności na czas (przeterminowanie wynosiło już ponad 30 dni), Coface miał zarejestrowane zdarzenia negatywne w postaci windykacji należności, a wobec jednej z nich był złożony wniosek o upadłość.

 

W przypadku tych firm Coface nie rekomendował limitu kredytowego i ocenił poziom ryzyka jako wysoki. Mając wiedzę dotyczącą sytuacji tych dłużników, nasz klient natychmiast podjął zdecydowane kroki w celu odzyskania swoich należności.

 

Dodatkowo klient zdecydował się na zamówienie usługi monitoringu firmy obejmującego pozostałych kontrahentów, aby być na bieżąco informowanym o ewentualnych zmianach zachodzących w standingu finansowym swoich klientów.

Więcej informacji na temat RAPORTU HANDLOWEGO znajdziesz w ULOTCE  »

Zobacz przykładowy raport handlowy  >>

Góra
  • Polish
  • English