Nasza oferta

Raporty handlowe

Źródło wiedzy o kondycji kontrahentów

cztery powody, aby zamówić Raport Handlowy:

  • dostęp on-line do bazy danych firm 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę
  • wysoka aktualność danych oraz szybkość ich pozyskania, zarówno w przypadku informacji o firmach krajowych jak i zagranicznych.
  • dane finansowe wzbogacone o przyznany rating Coface, dający szybką informację o możliwości przyznania maksymalnego limitu kredytowego w Coface
  • współpraca z profesjonalnym dostawcą informacji, specjalizującym się w zdobywaniu i analizowaniu danych
Raporty handlowe Coface są dostępne dla klienta bezpośrednio on-line lub są przygotowywane na jego indywidualne zamówienie. Zawarte w nich informacje obejmują ocenę badanej firmy przygotowaną przez Coface (unikalny system @rating score) oraz rekomendowany maksymalny limit kredytowy. Korzystanie z informacji handlowej Coface wpływa na zwiększenie wiedzy i bezpieczeństwa współpracy z partnerami handlowymi nie tylko w Polsce, ale na całym świecie.

 

Podstawowe korzyści jakie daje korzystanie z raportów handlowych Coface to m.in. dostęp do najbardziej aktualnych danych finansowych badanych przedsiębiorstw oraz ich pogłębiona analiza w przyznanym przez Coface ratingu.

 

Raport zawiera również informacje takie jak: ocena płatności, maksymalny limit kredytu kupieckiego rekomendowany przez Coface, informacje dotyczące powiązań osobowych przedsiębiorstw, informacje negatywne (doświadczenia windykacyjne oraz informacje o niewypłacalności).

 

Informacje dostarczane przez Coface są wynikiem korzystania z olbrzymiej wiedzy i doświadczenia Grupy Coface jako wywiadowni handlowej, ubezpieczyciela należności, firmy faktoringowej i windykacyjnej. Oferujemy naszym klientom dostęp on-line do baz wywiadowni, w tym inne rozwiązania serwisowe, takie jak np. XML Webservice - ułatwiający jeszcze szybsze pozyskiwanie potrzebnych  informacji. Wszystkie wspomniane czynniki gwarantują oszczędność czasu na zbieranie danych za niską cenę oferowaną przez Coface.

 

 

RAPORTY HANDLOWE O FIRMACH ZAGRANICZNYCH - DOSTĘPNE ONLINE Z 64 KRAJÓW ŚWIATA

Rozumiejąc coraz większe potrzeby zdobycia informacji o zagranicznych kontrahentach oraz konieczność szybkiego dotarcia do nich, oferujemy naszym klientom raporty zagraniczne dostępne online (24 h, 7 dni w tygodniu). Za jednym kliknięciem możliwe jest pobranie raportu z bazy danych Coface (za pośrednictwem systemu ICON). Raporty są przygotowywane w czytelnej, prostej i ustandaryzowanej dla wszystkich krajów formie. Klienci mają możliwość sprawdzenia informacji o dostępności danych finansowych i dacie badania firmy, zanim zdecydują się pobrać na raport  Każdy raport zawiera także ocenę wiarygodności przygotowywaną przez Coface.

Oferujemy dostęp do informacji o kontrahentach z:

 

  • z krajów, które stanowią najważniejsze kierunki polskiego eksportu takich jak: Niemcy, Wielka Brytania, Czechy, Francja, Rosja, Włochy, Holandia, Ukraina, Szwecja, Słowacja, Hiszpania
  • pozostałych krajów Europy Zachodniej, Północnej i Południowej: Austria, Belgia, Cypr, Finlandia, Irlandia, Islandia, Malta, Monako, Norwegia, Portugalia
  • pozostałych krajów Europy Środkowej i Wschodniej: Albania, Białoruś, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja, Czarnogóra, Estonia, Litwa, Łotwa, Macedonia, Mołdawia, Rumunia, Serbia, Słowenia, Węgry
  • pozostałych krajów świata: Armenia, Azerbejdżan, Bahrajn, Gruzja, Iran, Jemen, Jordania, Katar, Kazachstan, Kirgistan, Kuwejt, Liban, Oman, Syria, Tadżykistan, Turkmenistan, USA, Uzbekistan

 

 _________________________________________________________________________________

 

ICON – System dostępu on-line dla klientów korzystających z raportów handlowych

 

Aplikacja internetowa ICON, została stworzona przez Coface, aby umożliwić klientom korzystanie z raportów o firmach polskich i zagranicznych w trybie on-line (24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu). Dzięki bezpośredniemu dostępowi do informacji z kilkudziesięciu krajów świata, Coface umożliwia swoim klientom szybki podgląd danych, którymi dysponuje. Do obsługi wystarczy dostęp do Internetu. Każdy klient otrzymuje bezpłatny dostęp do systemu wraz z hasłem i loginem. Dodatkowo Coface oferuje unikalne rozwiązanie, które umożliwia bezpośrednie podłączenie się z własnego środowiska informatycznego do bazy ICON Coface i integrację potrzebnych informacji na bazie bezpiecznego dostępu poprzez XML Webservice.

 

Zakres dostępu może być także rozwijany w zależności od potrzeb. Poprzez tę aplikację jej użytkownicy mogą zamawiać nie tylko raporty handlowe, ale także inne usługi informacyjne oferowane przez wywiadownię Coface np. monitoringi firm, specjalnie realizowane na zlecenia klienta wizytacje badanych firm, itd.

ZADZWOŃ 22 465 00 22 lub NAPISZ sales@coface.pl

Wywiadownia handlowa – analiza przypadku

Wywiadownia handlowa – analiza przypadku

Właściciel firmy zwrócił się do Coface z prośbą o przygotowanie raportów handlowych na temat swoich 34 największych odbiorców.

 

Z otrzymanych raportów wynikało, że w przypadku 6 spośród 8 firm, od których klient nie otrzymał płatności na czas (przeterminowanie wynosiło już ponad 30 dni), Coface miał zarejestrowane zdarzenia negatywne w postaci windykacji należności, a wobec jednej z nich był złożony wniosek o upadłość.

 

W przypadku tych firm Coface nie rekomendował limitu kredytowego i ocenił poziom ryzyka jako wysoki. Mając wiedzę dotyczącą sytuacji tych dłużników, nasz klient natychmiast podjął zdecydowane kroki w celu odzyskania swoich należności.

 

Dodatkowo klient zdecydował się na zamówienie usługi monitoringu firmy obejmującego pozostałych kontrahentów, aby być na bieżąco informowanym o ewentualnych zmianach zachodzących w standingu finansowym swoich klientów.

Więcej informacji na temat RAPORTU HANDLOWEGO znajdziesz w ULOTCE  »

Zobacz przykładowy raport handlowy  >>

Góra
  • Polish
  • English