pol-PL
11.06.2018
Aktualności korporacyjne

Zgłoś firmę do rankingu

Zgłoś firmę do rankingu

Do 5 października czekamy na Państwa rejestrację do rankingu Gazele Biznesu, czyli zestawienia najbardziej dynamicznie rozwijających się małych i średnich polskich przedsiębiorstw, przygotowywanego dla dziennika Puls Biznesu. Coface jest autorem rankingu od 2001 roku. Jako jedna z największych polskich wywiadowni gospodarczych dysponujemy bogatą i stale aktualizowaną bazą informacji o polskich firmach, która jest podstawą do przygotowania rankingu. Ponadto, każdego roku weryfikujemy wyniki firm kandydujących do tego zestawienia, które nadesłały swoje aplikacje przez elektroniczny formularz zgłoszeniowy.

Przygotowując ranking Coface dokonuje corocznie analizy statystycznej i jakościowej tysięcy polskich przedsiębiorstw, aby w zestawieniu znalazły się firmy nie tylko spełniające twarde kryteria rankingu, ale także wiarygodne.

W rankingu nie mogą brać udziału firmy oferujące usługi finansowe i powiązane z nimi, takie jak: banki, firmy ubezpieczeniowe, firmy faktoringowe, firmy leasingowe i firmy windykacyjne.  W rankingu nie uwzględniamy wyników grup kapitałowych. W rankingu nie mogą się znaleźć firmy, które w badanym okresie miały chociaż raz ujemną wartość kapitału własnego. 

Zanim przystąpią Państwo do wypełniania formularza, prosimy o zapoznanie się z całą jego treścią i przygotowanie niezbędnych danych i skanów dokumentów (bilans i rachunek wyników za lata 2015–2017). Firmy, które nie sporządzają bilansów prosimy o załączenie deklaracji PIT lub CIT.

Podstawowe kryteria rankingu Gazele Biznesu 2018

W każdej edycji rankingu badamy wyniki kandydata za pełne trzy poprzedzające lata. W edycji 2018 przeanalizujemy wyniki za lata 2015-2016-2017. O tytuł Gazeli Biznesu 2018 będzie mogła ubiegać się firma, która spełnia wszystkie poniższe kryteria:

  • rozpoczęła działalność przed rokiem 2015 i prowadzi ją nieprzerwanie do dziś
  • w roku bazowym 2015 przychody ze sprzedaży mieściły się w przedziale pomiędzy 3 a 200 mln złotych
  • w latach 2015-2017 z roku na rok notowała wzrost przychodów ze sprzedaży
  • w latach 2015-2017 ani razu nie odnotowała straty
  • umożliwiła analizę swoich wyników finansowych przynajmniej z trzech badanych lat (składając sprawozdania finansowe do sądów albo przekazując dane do Coface albo udostępniając je poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego).

 

O miejscu firmy na liście rankingowej decyduje wyrażony w procentach przyrost obrotów, osiągnięty w ciągu trzech badanych lat (2017 vs. 2015).

 

Udział w rankingu jest bezpłatny.

 

Na zgłoszenia czekamy do 5 października.

_____________________________________________________________________________________________

 

Regulamin Rankingu Gazele Biznesu 2018 znajduje się TUTAJ.

 

W przypadku pytań dotyczących kryteriów rankingu prosimy o kontakt na adres: beata.padzik@coface.com

Góra
  • Polish
  • English