pol-PL
06.10.2017
Aktualności korporacyjne

Coface powołuje dwoje nowych dyrektorów generalnych na regiony Europy Środkowo-Wschodniej oraz Europy Północnej

Katarzyna Kompowska, która zarządzała w Grupie regionem Europy Środkowo-Wschodniej od 2012 r., została mianowana dyrektorem generalnym na region Europy Północnej (Niemcy, Dania, Szwecja, Holandia) w celu kontynuowania strategicznego rozwoju działalności na tych istotnych rynkach.

 

Declan Daly, który uzyskał dyplom inżyniera na kierunku Inżynieria Elektroniczna prowadzonym przez Dublin City University oraz dyplom MBA szkoły biznesu INSEAD, został mianowany dyrektorem generalnym Coface na region Europy Środkowo-Wschodniej. Declan posiada bogate doświadczenie w zakresie usług finansowych i produkcji, które zdobył w trakcie 25 lat pracy. Karierę zawodową rozpoczął w dziale inżynierii oprogramowania firmy ABB, pracując w jej oddziałach w Irlandii i Austrii. Następnie w 2000 r. zatrudnił się w General Electric Company. Od 2002 r. pełnił funkcję dyrektora operacyjnego w GE Money Bank Switzerland, a w 2006 r. został dyrektorem generalnym GE Money Bank Austria. Następnie Declan dołączył do kierownictwa Western Union Financial Services, gdzie przez 5 lat piastował stanowisko wiceprezesa na Europę odpowiedzialnego za segment biznesowy B2B. W ostatnim czasie pełnił funkcję dyrektora IT oraz członka zarządu w spółce Semperit Holding AG. Miejscem pracy Declana będzie Wiedeń, Austria.

Katarzyna Kompowska i Declan Daly są członkami Komitetu Wykonawczego Grupy.

 

Xavier Durand, dyrektor generalny Coface, komentuje: „W okresie, gdy koncentrujemy się na realizacji naszego planu strategicznego „Fit to Win”, nowi dyrektorzy regionalni wesprą nas swoim ogromnym doświadczeniem, które ułatwi nam przeprowadzenie procesu aktywizacji i transformacji w najbardziej skutecznego globalnego partnera w dziedzinie ubezpieczeń należności w branży”.

Pobierz tę notatkę prasową : Coface powołuje dwoje nowych dyrektorów generalnych na regiony Europ... (296,20 kB)

Kontakt


Martyna Wlodarczyk

COFACE
PR Manager
Al. Jerozolimskie 142 A
02-305 Warszawa
T. (+48 22) 465 02 22
M. (+48) 509 467 531
E. martyna.wlodarczyk@coface.com

Góra
  • Polish
  • English