pol-PL

Gazele Biznesu 2016

FIRMY, KTÓRE OTRZYMAŁY GAZELE BIZNESU MOŻESZ ZNALEŹĆ TUTAJ

27 grudnia 2016 r., w specjalnym dodatku do Pulsu Biznesu, została opublikowana 17. edycja rankingu Gazele Biznesu 2016.

Coface od 2001 roku jest autorem zestawienia najbardziej dynamicznie rozwijających się małych i średnich polskich przedsiębiorstw, przygotowywanego dla dziennika Puls Biznesu. Jako największa polska wywiadownia gospodarcza dysponujemy bogatą i stale aktualizowaną bazą informacji o polskich firmach, która jest podstawą do przygotowania rankingu. Ponadto, każdego roku weryfikujemy wyniki firm kandydujących do tego zestawienia, które nadesłały swoje aplikacje przez elektroniczny formularz zgłoszeniowy.

 

Przygotowując ranking, Coface corocznie dokonuje analizy statystycznej i jakościowej tysięcy polskich przedsiębiorstw, aby w zestawieniu znalazły się firmy nie tylko spełniające twarde kryteria rankingu, ale także wiarygodne. Najnowszy raport jest już szesnastym zestawieniem przygotowanym przez Coface.

 

Podstawowe kryteria rankingu Gazele Biznesu 2016

W każdej edycji rankingu badamy wyniki kandydata za pełne trzy poprzedzające lata. W edycji 2016 analizowaliśmy wyniki za lata 2013-2014-2015. O tytuł Gazeli Biznesu 2016 mogła ubiegać się firma, która spełnia wszystkie poniższe kryteria:

  • rozpoczęła działalność przed rokiem 2013 i prowadzi ją nieprzerwanie do dziś
  • w roku bazowym 2013 przychody ze sprzedaży mieściły się w przedziale pomiędzy 3 a 200 mln złotych
  • w latach 2013-2015 z roku na rok odnotowywała wzrost przychodów ze sprzedaży
  • w latach 2013-2015 ani razu nie odnotowała straty
  • umożliwiła analizę swoich wyników finansowych przynajmniej z trzech badanych lat (składając sprawozdania finansowe do sądów albo przekazując dane do Coface albo udostępniając je poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego).

O miejscu firmy na liście rankingowej decyduje wyrażony w procentach przyrost obrotów, osiągnięty w ciągu trzech badanych lat (np. 2015 vs. 2013).

 

W rankingu nie mogą brać udziału firmy oferujące usługi finansowe i powiązane z nimi, takie jak: banki, firmy ubezpieczeniowe, firmy faktoringowe, firmy leasingowe i firmy windykacyjne.  W rankingu nie uwzględniamy wyników grup kapitałowych. W rankingu nie mogą się znaleźć firmy, które w badanym okresie miały chociaż raz ujemną wartość kapitału własnego.

 

Gale Gazel Biznesu

Coface serdecznie zachęca do udziału w Galach Gazele Biznesu.W okresie od stycznia do marca 2017, podczas 12 uroczystych gal w największych polskich miastach, nagrodzone firmy otrzymają wyróżnienia.

 

Pierwsza uroczystość odbędzie się już 12 stycznia w Lublinie w Centrum Konferencyjno - Wystawienniczym Etiuda.

 

Regulamin Rankingu Gazele Biznesu 2016 znajduje się TUTAJ.

 

 

W przypadku pytań dotyczących kryteriów rankingu prosimy o kontakt na adres: beata.padzik@coface.com

Góra
  • Polish
  • English